array(0) { }
Zobacz podkategorie

Odszedł od nas DIETER SCHIEFER

Z ogromnym smutkiem i żalem, zawiadamiamy iż dnia 20 Września 2019 odszedł od nas DIETER SCHIEFER, nasz pierwszy Szef w bawarskich Cegielniach Bogen.

Osoba, która przez pierwszych 5 lat naszej współpracy z Zakładami w Bogen, a dalej z ramienia Koncernu Wienerberger Niemcy, służyła nam ogromnym wsparciem i pomocą w rozwoju działalności i budowaniu Marki „Bogen”.

Prywatnie wielki mój Przyjaciel i Mentor, ogromny zwolennik importu Dachówek do Polski, oraz doskonały Menedżer kierujący w swojej ponad 40-letniej karierze wieloma Prestiżowymi przedsiębiorstwami w Europie.

Człowiek, któremu „Dachy Bawari” oraz Marka „Bogen” w Polsce zawdzięczają bardzo wiele, osoba bez której zaangażowania, nauki którą nam przekazał i wsparcia w każdej dziedzinie, osiągnięcie obecnego poziomu sprzedaży Dachówek w naszym Kraju, nie byłoby możliwe…

Żegnam osobiście Człowieka, któremu zawdzięczam przekazanie ogromnej wiedzy, nauki handlowej oraz etyki prowadzenia biznesu, dla którego Partner Handlowy był Stroną najważniejszą, a dane Słowo ważyło bardzo wiele, Przyjaciela, którego maili z pytaniem „Was machen die Geschäfte?” będzie mi po prostu ogromnie brakować,

Dziękuję za wszystko co dla nas Zrobiłeś… Mein Lieber Cheff !!!

XVII Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej 2018

W dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Pałacu Wielkopolskich, gdzie znajduje się Urząd Miasta Krakowa, odbyła się XVII edycja Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej EKIR 2018. Wydarzenie to pozwala na spotkanie osób z kręgu konserwacji i renowacji zabytków. Konserwatorzy, architekci, producenci i zaproszeni goście mogli wymieniać poglądy, omawiać realizacje, nowe metody i materiały stosowane w renowacji stref historycznych.
W tej wspaniałej imprezie braliśmy udział pierwszy raz i od razu sukces – otrzymaliśmy nagrodę Renowator 2018 za Szczególne Osiągnięcia w Renowacji Stref Historycznych.
Wyróżnionym obiektem jest XI w. Kościół św. Andrzeja w Krakowie przy ul. Grodzkiej.
Obiekt ten został pokryty karpiówką postarzaną co dało wrażenie zachowania pierwotnej struktury dachu.

O randze nagrody świadczy skład szacownego jury, w którym znaleźli się wszyscy konserwatorzy wojewódzcy oraz wybitne osobistości z kręgu renowacji zabytków.

A oto kościół pw. Św. Andrzeja po renowacji:

STRATEGICZNE ZMIANY – BOGEN MANUFAKTURA

W nowy 2017 rok wchodzimy z jeszcze większym zaangażowaniem w sferę renowacji zabytków.
Nakreślone zostały ambitne cele oraz nowy program rozwoju działu ,, Manufaktura”.
W realizacji zadań od 1 stycznia pomaga nam nowy kolega – specjalista w dziedzinie renowacji zabytków Grzegorz Rozalewicz.
Liczymy na jego doświadczenie i wiedzę wyniesione ze współpracy z cegielnią Von Muller Dachziegel.
Zgodnie z nowymi zasadami rozwoju działu „Manufaktura” wprowadzony został podział rynku polskiego na dwie strefy – północną i południową, a linię podziału wyznacza na mapie Polski autostrada A2 biegnąca z zachodu na wschód kraju.
Strefą północną zaopiekuje się Przedstawiciel Techniczno – Handlowy, Doradca Konserwacji Zabytków – Grzegorz Rozalewicz.
– (region powyżej autostrady A2)
Strefę południową nadal będzie obsługiwał Przedstawiciel Techniczno – Handlowy, Doradca Konserwacji Zabytków – Tomasz Banach
– (region poniżej autostrady A2)
Do Państwa dyspozycji pozostają oczywiście pozostali nasi przedstawiciele regionalni.
Nasze dotychczasowe działania pozwoliły na realizację wielu wspaniałych obiektów między innymi:
– Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
– Zamek w Pieskowej Skale
– Pałac Muzeum w Łańcucie
– Kościół Św. Jakuba w Toruniu
– Ratusz w Wałbrzychu
– Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
– Dom Profesorski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
– Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.
– wiele klasztorów klauzulowych, zabytkowych kaplic i kościołów w całej Polsce
Obiekty te napawają nas dumą i mobilizują do dalszej pracy dając siłę do realizacji nowych zadań.

 

PRZEDŁUŻENIE UMOWY WSPÓŁPRACY DO 2022 r.

Najlepszy wynik sprzedaży produktów „BOGEN” w Polsce w roku 2015, w całej 12 letniej już historii współpracy pomiędzy firmami.
Dachy Bawarii – BOGEN i Koncernu Wienerberger Niemcy doprowadziły za obopólna aprobatą do przedłużenia umowy współpracy. Umowa pomiędzy Firmami została przedłużona do 1 stycznia 2022 roku.
Obejmuje ona wyłączność na sprzedaż produktów Koncernu Wienerberger Niemcy na dachówki lokowane pod ogólną marką „BOGEN”.
Mamy nadzieję że te kolejne lata pozwolą nam jeszcze bardziej wzmocnić pozycję produktów marki „BOGEN” na polskim rynku pokryć dachowych.

 

PREMIERA PLANO 11 – OPALENICA 4 WRZEŚNIA 2014 R.

BUDMA 2014 – WRĘCZENIE UMOWY WSPÓŁPRACY

PRZEDŁUŻENIE UMOWY WSPÓŁPRACY DO 2019 r.

Kliknij w miniaturkę aby zobaczyć